Sedmáci čtou druháčkům

Rok s rokem se sešel a my se rozhodovali v rámci čtenářské gramotnosti, kterou knížku budeme letos číst našim malým kamarádům, druháčkům paní učitelky Podešvové. Nejprve to měla být poměrně neznámá pohádková knížka, ale nakonec zvítězila klasika, Večerníčkovy pohádky.

A začalo to, kdo bude s kým v partě, kdo si vybere jakou pohádku, kdy ji bude číst, kde sehnat kostýmy, nakopírovat texty a pak už jen nacvičovat čtení a dramatizaci. Vše muselo být po dohodě s našimi paními učitelkami.

Večerníčka bude hrát Ben! Celou akci uvede Adéla! Ta také s kamarádkami dělá spojku mezi dětmi a učiteli! Nastal výběr pohádek. Pohádky ovčí babičky, Křemílek a Vochomůrka, Štaflík a Špagetka a další a další pohádky. Největší problémy nastaly, když někdo z nás onemocněl. Museli jsme hned sehnat náhradníka a jemu i kostým. Před Vánoci to byl celkem"fofr". Ale povedlo se. Děti v druhé třídě byly spokojené, my měli dobrý pocit, že jsme dětem dali zajímavý dárek. I ony nám poděkovaly krásnou kytičkou/ to pro paní učitelku/ a hezkými obrázky na nástěnku. Ty jsme si hned vystavili na nástěnku. A už víme, jakou knížku budeme číst příští rok!