Půjdem spolu do Betléma

V pátek 21. 12. 2018 jsme se s naší třídou a paní učitelkou Antonínovou vydali do Regionálního muzea Mělník na výstavu s názvem Půjdem spolu do Betléma.

V 8:00 hod. jsme měli sraz u kašny na náměstí. Jakmile jsme byli všichni, přemístnili jsme se do RM Mělník. Tam nás přivítala paní Jitka Králová, která nás seznámila s programem našeho dopoledne. Vyšli jsme do půdní místnosti, kde se odehrávala celá výstava. Posadili jsme se na zem a koukali na stínohru o Ježíškovi. Byl to moc zajímavý nápad. Po promítání jsme si prošli výstavu betlémů a dozvěděli jsme se něco o jejich historii. Potom jsme dostali od paní Jitky Králové papírovou předlohu, kde byl např. osel, ovce, pastýři, Marie, Josef. Po vystřihnutí obrázků jsme obdrželi ještě takový dřevěný podstavec, do kterého budeme postupně zasazovat postavičky a jejich okolí. Toto vše budeme dodělávat ve škole při hodině pracovní výchovy. Pospíchali jsme totiž na naši vánoční besídku, o které se můžete dočíst na nějaké jiné stránce.

Celý program se mi moc líbil a určitě bych šla znovu. Doufám, že se do Regionálního muzea Mělník se ještě se spolužáky podíváme na nějakou další zajímavou výstavu.
Lucka