Adaptační kurz Nedamov 18.9. - 20.9.2017  6.B

DEN PRVNÍ

V pondělí 18. 9. 2017 jsme jeli na Adaptační kurz do Nedamova. Jeli jsme tam okolo 8. hodiny ranní s paní Havlovou, paní učitelkou Antonínovou a s paní psycholožkou Valérií. Sraz jsme měli na autobusovém nádraží. Nejprve jsme uložili batohy do připraveného auta paní učitelky, a pak už čekali na příjezd autobusu do Dubé.

Všichni jsme se těšili, až si odjedeme užívat! Autobusem jsme jeli asi hodinu. Poté, co jsme přijeli do Dubé, jsme šli docela daleko, dokud jsme nepřišli do autokempu Nedamov. Tam jsme si rozebrali klíče od našich chatek a dali si oběd. Pak jsme začali hrát první hry, které nás měly stmelit, seznámit s novou paní učitelkou, novým kolektivem, novými spolužáky. Jeli jsme všichni kromě dvou. Myslím, že se to všem líbilo, alespoň mně ano!

První den byl za námi, večer jsme poseděli u ohýnku a noc byla opravdu hodně studená, a to i přes spacák a peřinu... Ale i tak jsme si ten první den na Adaptačním kurzu moc užili!!!

Natálie

DEN DRUHÝ

Druhý den jsme se nasnídali - dobrý sladký čaj, houska se sýrem nebo šunkou, kdo chtěl s obojím. Pak jsme s Valerií hráli hru na tahání ocásků. Ta se nám moc líbila. Potom jsme odvedli Valerii na autobus, protože jela k doktorovi, zamávali jsme jí a pak jsme si šli nakoupit. Na nákup jsme dostali 30min rozchod. Zpáteční cesta do Nedamova uběhla rychle, ani jsme se nenaobědvali a přijela Městská policie Mělník. Přijel Marek Pitrmoc a Martin Moták. S nimi jsme hráli hry: hledali jsme kartáčky od 0 do stovky, pak byla 15 minutu sebeobrana, na to jsme běhali k pingpongovému stolu a otáčeli jsme kartičky - něco jako pexeso a zase sebeobrana. Prostě to s "kluky" bylo fajn a čas rychle ubýval. Nejlepší nakonec dostali jsme brýle, které simulovaly jako drogy -marihuana -a ještě alkohol. Byla to legrace, ale doopravdy to musí být hrozné!

Když policie odjela, hráli jsme týmové hry s paní učitelkou: býčí kruh, lávovou řeku a smyce. Učili jsme se spolupracovat, domlouvat se beze slov, pomáhat si, řešit složité situace. To už se vrátila Valerie a my se pomalu chystali na táborový oheň a opékání buřtů. Měli jsme po chatkách připravený program a nakonec jsme si všichni zazpívali písničky. A pak už dobrou noc!

Jakub

DEN TŘETÍ

Ráno

Hned, jak jsme vstali, šli jsme se najíst. Děti v kuchyňce nám připravily namazané housky a čaj. Po té, co jsme vše snědli, jsme si nastoupili do řady, aby nám naše paní učitelka řekla denní program. Dostali jsme rozchod na zabalení si našich věcí.

Dopoledne

Dopoledne jsme soupeřili. Hráli jsme proti dětem ze ZŠ Dubá a proti 6. A z naší školy. Kluci hráli fotbal a vyhráli nad Dubou 16:0, pak ale prohráli se 6. A 0:3, to nevadilo, protože se snažili a hráli fairplay. Ani holky neutekly z boje a opřely se do toho ve vybíjené. První hru s Dubou vyhrály, ale pak prohrály se 6. A, což byla škoda. Jejich spolužáci a učitelky je podpořily a řekly, že to nevadí, hlavně, že všichni sportovali.

Měli jsme po velkých zápasech chvilku volno, později bylo vyhlášení vítězům. Pak se šel každý naobědvat. Kluci z 6. B byli druzí a holky z 6. B skončily na prvním místě.

Konec

Potom jsme měli volno na jídlo a na odpočinek. Nasedli jsme do autobusu a jeli. V autobuse jsme se nemohli dočkat rodičů, přesto na tento adaptační kurz nikdy nezapomeneme, jak byl skvělý. Rozloučili jsme se s paní učitelkou, ostatními dětmi a rozešli se do svých domovů.

zaznamenala Majda